Інвестор SpaceX заявив про неминучу появу центрів обробки даних для ШІ на орбіті

Орбітальні центри обробки даних можуть стати наступним етапом розвитку штучного інтелекту після введення в експлуатацію ракети Starship компанії SpaceX. Таку думку висловив генеральний партнер інвесткомпанії Andreessen Horowitz та інвестор SpaceX Девід Джордж, повідомляє Bloomberg, пише УНН.

Деталі

За словами Джорджа, ключову роль відіграє можливість швидкого повторного використання Starship, що дозволить виводити на орбіту великі обчислювальні потужності. Він описав майбутні системи як "стійки з графічними процесорами розміром з літак у космосі".

Як мінімум, орбітальні центри обробки даних будуть додатковими потужностями, які можна буде мати в космосі на додаток до тих, що ми маємо на Землі

– сказав Джордж.

Він зазначив, що наземні центри обробки даних стикаються зі зростаючими обмеженнями, тому в майбутньому економічні умови можуть сприяти розвитку космічної інфраструктури. Водночас Starship, яка вважається найпотужнішою ракетою з будь-коли створених, поки що продовжує випробування. Під час останнього польоту в травні ракета вивела на орбіту макети супутників, але комерційні корисні навантаження система ще не доставляла.

Акції SpaceX коливаються біля позначки в $2 трлн після триденного обвалу23.06.26, 17:02 • 3838 переглядiв